Biotec C zplyňovací kotel na dřevo

Společnost LIPOVICA Vám představuje vysoce účinný teplovodní kotel na dřevo BIOTEC C. Biotec C nabízí vše, co byste měli od moderního kotle očekávat.  Kvalitní zpracování, jednoduchá obsluha a ovládání, účinné a efektivní vytápění a v neposlední řadě respekt k životnímu prostřed

Kvalitní ocel, ze které je Biotec C vyroben, bez problému odolává vysokým teplotám při spalování. Zároveň je jednoduchá na údržbu a tak, pokud budete věnovat kotli pravidelně pár minut času, odvděčí se vám dlouholetou spolehlivostí. 

Obsluhu a ovládání zvládne opravdu každý. Do všech potřebných prostor kotle se dostanete přes 3 jednoduše otevíratelná dvířka. Za těma největšími se nachází velká spalovací komora, do které se vlezou až půl metru dlouhá polena, což vám ulehčí práci při přípravě dřeva na topení. Po naložení kotel ovládáte prostřednictvím barevného displeje se čtyřmi tlačítky. Regulujete si zejména požadovanou teplotu, otáčky ventilátoru při odvodu spalin a také naplnění a teplotu TUV v akumulační nádrži (např https://www.lipovica.cz/cas), která je připojena přes 3 cestný termostatický ventil a je tak s kotlem součástí centrálního topného systému.

Účinné, efektivní a hospodárné vytápění zaručuje zplyňovací systém, díky kterému dochází k úplnému spálení velkých polen. Doba vytápění při plném naložení je nejméně 4 hodiny a můžete ji prodloužit až na celý den, pokud intenzitu vytápění snížíte.  Zároveň kotel je schopen být nažhaven až po dobu 8 hodin, což znamená, že po tuto dobu nemusíte přidávat žádné palivo pro udržení spalovacího procesu.
Ochrana životního prostředí je v dnešní technologicky pokročilé době, více než nutná a proto také Biotec C SPLŇUJE veškerá potřebná OPATŘENÍ K OCHRANĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ. Kotel je testován a certifikován dle evropské normy EN 303-5:2012 a splňuje třídu 5. Je vyroben v souladu s normou ISO 9001/2008 a ISO 14001/2004 a splňuje požadavky na ECO design (komise (EU) 2015/1189).

SPLŇUJE 5. EMISNÍ TŘÍDU A KOTLÍKOVÉ DOTACE
BIOTEC C 25 kW SVT33695
BIOTEC C 31 kW  SVT33750
BIOTEC C 35 kW  SVT33751
BIOTEC C 45 kW SVT33752
 
Biotec C zplyňovací kotel na dřevo