Realizace kotelny EKO-CKS Multi Plus 250KW

Příkladem je kompletní realizace kotelny v roce 2023 pro klienta vyrábějící substráty a hnojiva ve Zlínském kraji. Proběhla dodávka kompletní technologie a spolupracující společnost provedla montáž kotelny a zajišťuje její následný servis. Instalován byl kotel EKO-CKS Multi Plus o výkonu 250 W, do kterého je dopravena štěpka pomocí šnekového podavače ze zásobníku. Alternativním palivem jsou dřevěné pelety. Zároveň byla na kotel napojena akumulační nádrž na vodu CAS o objemu 3000 l. Výsledkem je efektivní a k životnímu prostředí šetrné řešení.
 

Ocelové kotle na biomasu pro efektivní a ekologické vytápění

Hledáte spolehlivý a ekologický kotel pro vytápění vašeho domu nebo objektu? Pak by vás mohly zaujmout ocelové kotle EKO-CKS Multi Plus. Tyto kotle s výkonem od 170 do 580 kW jsou ideální pro spalování dřevní štěpky a dřevěných pelet a nabízí řadu funkcí, které zajišťují jejich vysokou účinnost, šetrnost k životnímu prostředí a komfortní používání.

Výhody kotlů EKO-CKS Multi Plus:

 • Vysoká účinnost: Kotle EKO-CKS Multi Plus jsou navrženy pro maximální využití energie z paliva, čímž šetří peníze a snižují emise skleníkových plynů.

 • Ekologické spalování: Díky moderním technologiím spalování a nízkým emisím škodlivých látek jsou tyto kotle šetrné k životnímu prostředí.

 • Automatický provoz: Kotle EKO-CKS Multi Plus jsou plně automatické, s automatickým podáváním paliva, zapalováním, odstraňováním popela a regulací výkonu. To zajišťuje uživatelům maximální komfort a minimalizuje potřebu manuální údržby.

 • Spolehlivost a bezpečnost: Kotle EKO-CKS Multi Plus jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků, které zajišťují jejich spolehlivý a bezpečný provoz.

 • Široká škála využití: Kotle EKO-CKS Multi Plus jsou vhodné pro instalaci v uzavřených i otevřených systémech centrálního vytápění a lze je použít pro vytápění rodinných domů, bytových domů, školských či zdravotnických zařízení, zemědělských objektů a dalších.

Klíčové vlastnosti:

 • Emisní třída 5: Kotle splňují přísné emisní normy a jsou šetrné k životnímu prostředí.

 • Palivo: Spalují dřevní štěpku tříd P16A/P16B – P45A, M35 (dříve G30-G50, W35) a dřevěné pelety tříd ENplus A1 a A2.

 • Systémy vytápění: Vhodné pro uzavřené i otevřené systémy centrálního vytápění.

 • Nastavení: Možnost přednastavení parametrů pro různé typy paliv a pro různé požadavky na vytápění.

 • Napájení: 380/400 V.

 • Připojení: Kotel musí být připojen k akumulační nádrži (min. 12 l/kW, max. pracovní teplota 95 °C) nebo k hydraulickému směšovači (max. pracovní teplota 80 °C).

Zaujal vás tento způsob efektivního, ekologického a komfortního vytápění? Rádi Vám poskytneme další informace.

Realizace-kotelny-EKO-CKS-Multiplus-nahled-(1).jpg


3.jpg


5.jpg


4-(1).jpg


1.jpg