Technologie zabraňující před korozí radiátorů - Aleternum®

Společnost Fondital, světová špička ve vytápění, se snaží být vždy o krok napřed. S patentovanou technologií Aleternum® se už nemusíte bát vyššího pH otopné vody starých ocelových či smíšených rozvodů

Radiátory potažmo celá otopná soustava patří bezpochyby k těm nákladnějším avšak nezbytným investicím do našeho bydlení. Počítáme s jejich spolehlivostí na dlouhá léta, a proto je pro nás velmi nepříjemným překvapení, když se po čase na nich objeví koroze. Koroze je reakce, která vzniká mezi kovem a vlhkým prostředím a vede k narušení kovu a postupné nevratné ztrátě jeho vlastností. V ocelových a litinových radiátorech se na dně usazují kaly, což zapříčiňuje významný pokles jejich výkonu. Vytápění přestává být efektivní, zvyšuje se spotřeba a topení je rázem velmi nákladné.

S řešením přichází italská společnost Fondital. Ta ve spolupráci s univerzitou v Miláně vyvinula patentovanou technologii Aleternum®, která ošetřuje vnitřní povrch vodní komory hliníkového radiátoru a chrání ji před vznikem koroze. Radiátory ošetřené Aleternem® v porovnání s těmi neošetřenými mají až o 12% vyšší výkon a zároveň spotřebují méně paliva, což významně šetří provozní náklady. Díky této ochraně už není také potřeba hlídat obsah chloridu ve vodě ani její pH způsobující při vyšších hodnotách korozi. Další výhodou je odolnost vůči tlaku až do 60 barů, díky čemuž jsou radiátory optimální do vícepatrových budov. V neposlední řadě je možné tyto radiátory umístit do smíšených topných zařízení a díky nízké hmotnosti je instalace velmi snadná. Aleternem® lze ošetřit i klasické hliníkové radiátory v místech s velmi agresivní vodou, například při vzdáleném zásobování teplou vodou.

Konkrétní použití Aleterna® naleznete mimo jiné u hliníkových radiátorů společnosti LIPOVICA trade s.r.o.:
  • koupelnový žebřík COOL, který nezrezaví díky vnitřní i vnější povrchové úpravě,
  • vysoký designový modulární radiátor GARDA s lepším poměrem cena/výkon než ocelové radiátory,
  • a též v nejlevnějším kondenzačním kotli na trhu MINORCA, kde je Aleternem® ošetřen tepelný výměník, jenž je nyní za akční cenu 27 999 bez DPH.

Na tuto technologii vám LIPOVICA dá až 20 let záruku.