Zplyňovací kotel na dlouhá dřevěná polena BIOTEC-L s lambda sondou je kvalita, za kterou si nyní nemusíte připlácet, ale naopak navíc požádat o KOTLÍKOVOU DOTACI.

Výrobce Centrometal se snaží těmto požadavkům vyhovět už přes 50 let. Přichází s novinkou v oblasti pyrolitického spalování s hlubokou spalovací komorou 550 mm - s absolutním spálením veškerého paliva.

Minimální doba přikládání je 3,54,5 hodiny pro max. jmenovitý výkon. Po aktivním hoření lze přejít do vyčkávacího módu, kdy se v kotli na dalších  8 - 12 hodin udržuje jen žhavý žár – kotel je po celou dobu připraven k rychlému rozhoření nové dávky dřeva. Vytápění si přizpůsobíte vašim potřebám.

Nespornou výhodu představuje intuitivní sledování a ovládání funkcí kotle pomocí barevného touch displeje. Kotel lze navíc dálkově sledovat a řídit přes mobil, tablet nebo počítač. Všechny vnitřní procesy v kotli jsou automaticky řízené - citlivá lambda sonda vypouští do vzduchu jen obláčky páry.            
BIOTEC-L lze připojit jak do otevřeného otopného systému, tak uzavřeného s připojením k akumulační nádrži CAS (též v nabídce produktů spol. LIPOVICA trade s.r.o.).

V neposlední řadě je tento kotel vyrobený z kvalitní oceli (5 mm), což Vám při řádné údržbě zaručí dlouholetou spolehlivost (záruka s pravidelným ročním servisem 5 let). Údržba je snadná i díky schopnosti kotle spálit veškeré dřevo. Vysoká účinnost a ekonomický provoz kotle šetrný k životnímu prostředí splňuje 5. emisní třídu s hořením dle normy EKODESIGN (kotel certifikován v SZU Brno).

Společnost LIPOVICA trade s.r.o. tento kotel uvádí na trh za akční cenu CZK 69 999 bez DPH pro 25 kW verzi - registrovanou v kotlíkových dotacích pod SVT kódem 8442.
biotecl.jpg