Netopte ruským plynem, topte českou peletou!


Otázka zajištění dostatku plynu a jeho ceny nebyla v novodobé historii aktuálnější. S ohledem na současnou válečnou situaci na východě Evropy a hrozba omezení či dokonce zastavení importu ruského plynu, který zastává více než 40% dodávek do EU, vyvstávají dvě důležitá fakta: 
 

  •  cena plynu bude růst
  • ​doba alternativních zdrojů nastalaV České republice máme naštěstí odpovídající řešení.  České pelety! Ty se stávají v poslední době čím dál populárnější. Každým rokem přibývá domácností, ale také penzionů, bytových domů či firemních objektů, které přešly na peletové vytápění. Peleta je a bude v porovnání s plynem levnější a cenově stabilní dostatkovou surovinou. Je ekologičtější než uhlí a pohodlnější než dřevo. Co do tepelného komfortu se může vyrovnat vytápění plynem. Kompaktně zabalené čisté pytle s peletami vám budou dovezeny až k vám domů, kde si je uložíte na přístupné místo. Poté už jen pelety nasypete do určených zásobníků kamen a kotlů a přidáváte v závislosti na spotřebě. Výhodné je nakoupit větší zásoby v letních měsících, kdy ceny bývají nižší.

Společnost LIPOVICA vám může nabídnout široký sortiment peletových kamen a kotlů k vaší zaručené spokojenosti.

 
Potřebujete vytápět menší obytné prostory horkým vzduchem proudícím do místnosti?
Kamna CENTROPELET Z6 jsou ideálním řešením. Kompaktní velikost, dálkové ovládání a přívětivý design s výběrem barevného provedení jsou přednostmi těchto peletových kamen.


Máte v domácnosti nainstalované radiátory rozvedené do více místností?
Kamna CENTROPELET ZV (voda+vzduch) popřípadě kotel CENTROPELET ZVB (voda) registrovaný v kotlíkových dotací vám budou tím nejlepším pomocníkem. Nejenže vám ohřejí teplým vzduchem místnost kde jsou nainstalovány, ale zároveň ohřívají vodu v radiátorech, které na ně napojíte. Dálkové a wifi ovládání samozřejmostí.


Sháníte plnohodnotné kotle s vysokou účinností, minimální údržbou a ještě Vás stát odmění dotačním příspěvkem?

Pak tu padá volba na naše peletové kotle Centrometal Eko P a PelTec. Jedná se o kvalitně zpracované ocelové kotle, které jsou s plně automatickým provozem, s možností až několik desítek různých zapojení do otopné soustavy ( např. s akumulační nádobou nebo bez, s bojlerem na TUV, několik topných větví a další..).

Eko P vyniká jednoduchostí ovládání. Pro spolehlivé vytápění mu postačí sice pravidelná, ale velmi jednoduchá údržba tj. čištění spalovací komory a hořáku.
PelTec vás naopak zaujme svou soběstačností. Samočistící schopnosti hořáku a kouřovodů činí z kotle rovnocennou náhradu ke kotli na plyn.

Rádi byste se vrátili po návratu z dovolené do vytopené domácnosti?
Žádný problém. K vašim kamnům a kotlům si pořiďte ovládání přes Wifi box. Stačí mít připojení k internetu a zapínání/vypínání, nastavování teploty, sledování aktuálního stavu nebude nikdy jednodušší. Zároveň na grafech můžete v aplikaci sledovat historii vytápění tj. teploty a doby topení.

Přestaňme být závislý na drahé a do budoucna možná nedostatkové komoditě!

Buďme věrni českému palivu, které tu pro nás vždy bude!

kotle-na-lipovica-cz.jpg